2012/02/19

Spring and fall 2012 color trends - moc i znaczenie kolorów


Na stronie www.fashionising.com rzuciły mi się w oczy ciekawe zestawy kolorów na rok 2012.
Wybrałam te, które mi osobiście przypadły do gustu. Ubrania wolę zdecydowanie w przygaszonych kolorach, więc zestaw na wiosnę jest dla mnie idealny. Nasycone kolory uwielbiam w życiu - w dodatkach w mieszkaniu, biżuterii. Wystarczy na nie popatrzeć i automatycznie mam więcej energii :)Cały zestaw kolorów --- spring 2012 / fall 2012


********************************
Czy wiecie jak wielka moc przypisywana jest kolorom?


Czerwony to kolor energii, namiętności, dodaje odwagi, pewności siebie. 

Pomarańczowy nastraja optymistycznie i pobudza, ale łagodniej niż czerwony. Ograniczaj ten kolor, jeśli łatwo się irytujesz. Kolor kreatywności, witalności, ciepła i radości. Kolor ten pomaga ludziom chaotycznym: sprzyja bowiem koncentracji na szczegółach.

Czarny jednych inspiruje, innych dołuje. Symbolizuje smutek i przygnębienie ale zarazem i osobę zdyscyplinowaną, jak i niezależną i nieugiętą. 

Brązowy wzmaga niezadowolenie, nie powinny go nosić osoby o niskim poczuciu własnej wartości. Jest natomiast dobry dla osób, które mają problem z dyscypliną. Kolor ten symbolizuje również stałość i porządek. Gwarantuje on rodzinną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. 

Zielony wyzwala spokój i harmonię – kolor idealny dla osób nerwowych i nadpobudliwych. Pomoże pracoholikowi, jednak zaszkodzi osobie od pracy stroniącej, ponieważ sprzyja lenistwu.

Niebieski chłodzi, wycisza, wpływa kojąco na skołatane nerwy. Nie jest on jednak polecany osobom mającym skłonności depresyjne i samotnicze. Pobudza do twórczego działania i pracy, a także sprzyja niezależności i oryginalności. 

Żółty wywołuje radość, oddala nudę i poczucie zmęczenia, jest lekarstwem na depresję i stres. Jeśli wybierasz tę barwę, nie lubisz samotności i najlepiej czujesz się w dużym towarzystwie. 

Fiolet odpręża, inspiruje, pomaga usunąć zmęczenie, złagodzi stres, zniweluje bezsenność. Pomaga on walczyć z fobiami i stanami lękowymi. Kolor ten pobudza również zdolności artystyczne.

To tylko mała część  tego co można znaleźć o mocy koloru. Osobiście widzę działanie na mnie pozytywne kolorów słońca i samego słońca :)

4 komentarze:

 1. Pozdrawiam i zapraszam do mnie
  http://cherrylassie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi, your blog is very beautiful..am your newest follower!I have a fashion blog too, I hope u'll be one of my followers!thanks:*

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam kiedyś o znaczeniu kolorów, ciekawe;)
  zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24648109

  super

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...